Tel: +377 (0) 44 190 340 - Mail info@sharrimilk.com

Rreth Nesh

Historiku i Kompanisė

Industria e qumėshtit "Sharri" u themelua ne vitin 2001 nė Prizren.Kompania e morri emrin nga bjeshkėt e Sharrit tė cilat karakterizohen me pasuritė natyrale qoftė shtazore apo bimore nė kėto treva qė njihem me bjeshkėt tė lartėsisė sė madhe mbidetare dhe te bukurive mahnitėse gjatė tėrė stinorit tė vitit.Kompania me kapitalin dhe me forcat e veta vetanake arrin tė rimėkėmbet dhe tė bėhej njė ndėr kompanitė mė konkuruese nė tregun Kosovar.

Filloi me 150lit. qumėsht tė freskėt qė nė vitin 2003,tė rritet nė 2000lit.kurse nė 2007deri nė 5000lit. nė ditė.Produkti kryesor i kėsaj kompanie si dhe traditė shumvjeqare e ka bėrjen e djathit tė sharrit.

Me produktet e veta qė sot e kėsj dite prodhon, e qe janė 17 ka arritur tė josh konsumatorin nė tėrė vendin. Stafi i kesaj industrie ėshtė pėrcaktuar qė produktet tė bėhen nga qumėshti i freskėt dhe 100% natyrale mė qellim tė mbrojtjes sė shėndetit tė konsumatorėve. Synimi i yne ėshtė qė tė kemi mė shume produkte tė reja pėr konsumatorėt dhe zėvendėsimin e importit.

Vizioni

Pėrqėndrimi kryesor i prodhimeve tona do tė bazohet nė pėrputhjetė tė kėrkesave tė tregut. Duke filluar nga punėtori thjesht, stazheri deri tek profesionisti, ata nė ēdo formė dhe nė ēdo kohe do tė kontriubojnė nė pėrmbushjen dhe nė pėrmirėsimin e kualitetit mė tė mirė, duke ua ofruar nje produktė sa mė tė shėndetshėm tė cilen do ti mbėrrijė nėpėr shtėpitė e klijenteve tona.

Misioni

Misioni i kompanisė tone ėshtė qė produktet tona tė arrijnė nivelet mė tė larta tė kualitetit, mirėmbajtjes, deponimit, transportit dhe departamentit tė prodhimeve.
Ne do tė jemi hapur tė pranojme punetorė tė tė gjitha niveleve kualifikuese, tė shkathėsive dhe grupeve tė ndryshme etnike, tė cilėt janė tė gatshėm me punėn e tyre tė kontriubojne shoqerisė sonė. Pėrveq kėsaj, Pavarėsisht nga puna e zorshme ne po planifikojmė tė mbulojmė tėrė regjionin e Kosovės me produktet tona kualitative.