Tel: +377 (0) 44 190 340 - Mail info@sharrimilk.com
  • background
  • background
  • background


LAJME RE

Publikohet Web faqja e re e Qumėshtorja Sharri !

Publikohet Web faqja e re e Qumėshtorja Sharri Detaje

Publikohet Web faqja e re e Qumėshtorja Sharri !

Publikohet Web faqja e re e Qumėshtorja Sharri ! Dtaje

Sharri Milk Rreth Nesh

Historiku i Kompanisė

Industria e qumėshtit "Sharri" u themelua ne vitin 2001 nė Prizren.Kompania e morri emrin nga bjeshkėt e Sharrit tė cilat karakterizohen me pasuritė natyrale qoftė shtazore apo bimore nė kėto treva qė njihem me bjeshkėt tė lartėsisė sė madhe mbidetare dhe te bukurive mahnitėse gjatė tėrė stinorit tė vitit.Kompania me kapitalin dhe me forcat e veta vetanake arrin tė rimėkėmbet dhe tė bėhej njė ndėr kompanitė mė konkuruese nė tregun Kosovar.

Vizioni

Pėrqėndrimi kryesor i prodhimeve tona do tė bazohet nė pėrputhjetė tė kėrkesave tė tregut. Duke filluar nga punėtori thjesht, stazheri deri tek profesionisti, ata nė ēdo formė dhe nė ēdo kohe do tė kontriubojnė nė pėrmbushjen dhe nė pėrmirėsimin e kualitetit mė tė mirė, duke ua ofruar nje produktė sa mė tė shėndetshėm tė cilen do ti mbėrrijė nėpėr shtėpitė e klijenteve tona.

Misioni

Misioni i kompanisė tone ėshtė qė produktet tona tė arrijnė nivelet mė tė larta tė kualitetit, mirėmbajtjes, deponimit, transportit dhe departamentit tė prodhimeve. Ne do tė jemi hapur tė pranojme punetorė tė tė gjitha niveleve kualifikuese, tė shkathėsive dhe grupeve tė ndryshme etnike, tė cilėt janė tė gatshėm me punėn e tyre tė kontriubojne shoqerisė sonė. Pėrveq kėsaj, Pavarėsisht nga puna e zorshme ne po planifikojmė tė mbulojmė tėrė regjionin e Kosovės me produktet tona kualitative.


Produktet